НОВИНИ

У Сеймі Литви заявили, що не бачать можливостей для змін у відносинах з Москвою

Спікер литовського Сейму Вікторас Пранцкетіс заявив, без змін в позиції Росії не можна сподіватися на зміни у відносинах між країнами.

Спікер Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс заявив, що не бачить можливостей для істотних змін у відносинах з Росією, поки позиція Москви залишається незмінною. Про це він сказав в інтерв'ю радіостанції Ziniu radijas, повідомляє Delfi.

"Торговельні відносини у нас є, здійснюються, дипломатичні відносини є, відмовлятися від цінностей у нас немає ні можливості, ні бажання. А далі все, як і сказала президент, - без змін в позиції Росії або керівництва не можна сподіватися на зміни у відносинах", - сказав Пранцкетіс.

При цьому, коментуючи заяви президента Далі Грібаускайте і прем'єр-міністра Саулюса Скверняліса з приводу можливості встановлення контактів з російською владою, Пранцкетіс висловив думку, що їх оцінки не суперечать одна одній.

"Я вважаю, що можливість є, прем'єр згадує рівень віце-міністрів, тому якась зміна в уряді в цій сфері може статися. (...) Економічні цілі є, але яким шляхом вони виникають у відносинах з державами, це вже питання нашого самовизначення", - вважає спікер литовського Сейму.

Раніше прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив про доцільність встановити контакти з представниками російської влади. При цьому він наголосив, що до відновлення зв'язків потрібно підходити прагматично, але водночас не можна відмовитися від стратегічних позицій по Україні.

Також у виданні додали, що після анексії Криму Литва не проводила ніяких зустрічей з високопоставленими представниками Росії.