НОВИНИ

Голова МЗС Німеччини заявив, що конфлікт на Донбасі не заморожений, а пожежонебезпечний

Зіґмар Ґабріель наголосив, що у його країні й надалі робитимуть все для того, щоб знайти рішення кризи, яке б принесло мир на схід України.

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель заявив, що конфлікт на сході України не є замороженим, а виглядає пожежонебезпечним. Про це йдеться у повідомленні посольства Німеччини в Україні на сторінці у Facebook.

"Нещодавно обміном сотень полонених і домовленістю про різдвяне перемир′я було подано два обнадійливих сигнали. Так треба продовжувати. Тому я сьогодні лечу до Києва, а завтра до Маріуполя, щоб показати людям в Україні: ми не кидаємо вас напризволяще. Для нас цей конфлікт ані заморожений, ані забутий, навпаки, він дуже актуальний і пожежонебезпечний. Ми й надалі робитимемо все для того, щоб знайти рішення цієї кризи, яке б нарешті принесло мир у цей регіон", - наголосив Ґабріель.

У відомстві також додали, що голова МЗС Німеччини вирушає сьогодні, 3 січня, до Києва, а 4 січня до лінії зіткнення поблизу Маріуполя.

"Минулого року ми стали свідками місяців найбільшого від часу укладення Мінських угод насилля на сході України. Ще й досі лунає на Донбасі надто багато пострілів. Ще й досі в цьому регіоні розташовується забагато важкого озброєння", - заявив Ґабріель.

Як повідомлялось, федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель 3-4 січня здійснить робочий візит до України й разом із головою МЗС України Павлом Клімкіним здійснять спільну поїздку на Донбас. Ключовим питанням переговорів міністрів стане роль ФРН, разом з Францією, у рамках Норманського формату з протидії російській агресії. Також міністри обговорять подальші спільні кроки, спрямовані на відновлення територіальної цілісності й суверенітету України, а також звільнення українських політв’язнів.