НОВИНИ

Міністр закордонних справ Німеччини відвідає Україну

Габріель разом із Клімкіним здійснять спільну поїздку на Донбас.

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель 3-4 січня здійснить робочий візит до України. Про це повідомили в прес-службі МЗС України.

«Ключовим питанням переговорів стане роль ФРН, разом з Францією, у рамках Норманського формату з протидії російській агресії. У цьому плані міністри обговорять подальші спільні кроки, спрямовані на відновлення територіальної цілісності й суверенітету України, а також звільнення українських політв’язнів, які утримуються в російських тюрмах», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що голови МЗС України та Німеччини Павло Клімкін і Зігмар Габріель обговорять питання двосторонньої співпраці.

Читайте також: У МЗС відреагували на заяву глави МЗС Німеччини щодо членства України в ЄС

«Зокрема, успішно реалізовується спільна ініціатива міністрів закордонних справ України та ФРН щодо Року мов. Спостерігається якісне зростання показників економічної та інвестиційної співпраці. Уряд ФРН надає значну практичну допомогу у здійсненні системних реформ в Україні», - додали в МЗС.

Крім того, заплановане підписання двосторонньої Угоди про трудову діяльність членів сімей працівників дипломатичних представництв і консульських установ.

«Павло Клімкін та Зіґмар Ґабріель також здійснять спільну поїздку на Донбас поблизу лінії дотику», - підсумували в міністерстві.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що спираючись на модель, сформовану за підсумками виходу Великої Британії з Євросоюзу, Брюссель міг би почати вибудовувати взаємини з Україною і Туреччиною. За його словами, у найближчі роки зазначені країни не стануть членами Євросоюзу.