НОВИНИ

У Дніпрі облили фарбою радянський пам’ятник

Відповідальність за акцію взяла на себе громадська організація "С14".

У Дніпрі у ніч на 1 січня невідомі облили червоною фарбою пам’ятник «учасникам революційних подій, які загинули за встановлення радянської влади в Катеринославі». Про це повідомляє Радіо Свобода.

Пам’ятник і територія довкола обписані написами «Ганьба», «Серп і молот, смерть та голод», «Слава УПА», а прізвища загиблих комісарів наведені червоною фарбою.

Як повідомили в громадській організації «С14», об’єднання бере на себе відповідальність за цю акцію. За інформацією «С14», вона приурочена до дня народження Степана Бандери.

Читайте також: На Чернігівщині невідомі демонтували пам’ятник генералові НКВС

Раніше, у березні 2017 року, у Дніпрі збирали підписи під петицією, де просили демонтувати пам’ятник «учасникам революційних подій, які загинули за встановлення радянської влади в Катеринославі». За словами автора звернення Євгена Піскуна, цей пам’ятник на вулиці Каруни, що в лівобережній частині Дніпра, підпадає під дію «законів про декомунізацію», проте досі не демонтований.

Читайте також: "Комуняку геть". У Львові невідомі демонтували пам'ятник комуністичному діячеві

У Дніпрі залишились недемонтованими близько десятка меморіальних об’єктів, зокрема, й цей пам’ятник. Восени 2016 року міська рада Дніпра вирішила виділити 900 тис. грн на демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків епохи тоталітарного режиму на території міста. З восьми районів міста найбільше грошей отримали три: Амур-Нижньодніпровський – майже 320 тис. грн, Новокодацький – близько 200 тис. грн, Центральний – 178 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.