НОВИНИ

Болгарія почала головувати в ЄС

Країна, яка досі має серйозні проблеми з незалежністю судів, свободою ЗМІ та корупцією, повинна буде відстоювати єдність ЄС у кризові часи Brexit та масової міграції.

З 1 січня головування в ЄС переходить до Болгарії. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається. що країна, яка досі має серйозні проблеми з незалежністю судів, свободою ЗМІ та корупцією, повинна буде відстоювати єдність ЄС у кризові часи Brexit та масової міграції.

Міністерка Ліляна Павлова, яка відповідає в уряді Болгарії за головування в Раді ЄС, представила в парламенті країни та в Європарламенті відповідну програму.

Запорукою успішного головування вона назвала політичний консенсус, діалог та порозуміння.

"Збереження єдності та стабільності ЄС є найголовнішими завданнями для Софії", - заявила Павлова.

Окрім цього, пріоритетними питаннями є майбутнє європейської молоді, яке, за її словами, прямо залежить від того, яким буде бюджет ЄС у 2020 році та чим завершаться переговори щодо виходу Великобританії з Євросоюзу. Але це ще не повний перелік питань, у яких в болгарському уряді прагнуть просунутися.

Серед інших - перспектива членства для країн Західних Балкан, безпека і стабільність ЄС з огляду на біженців та міграцію, спільна європейська оборона та економічне зростання з акцентом на єдиному європейському цифровому ринку та деякі інші.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року на президентських виборах в Болгарії переміг Румен Радєв, відомий проросійськими поглядами. Радєв вже пообіцяв разом з болгарським урядом працювати над скасуванням санкцій проти Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.