НОВИНИ

Клімкін: Ми є свідками та учасниками нового типу неконвенційної світової війни

За словами очільника МЗС України, загроза полягає і в тому, що відтепер найпомітніші та найвідчутніші методи гібридної війни може застосовувати не тільки Росія.

Схоже, ми є свідками та учасниками нового типу неконвенційної світової війни — гібридної. Втручання у вибори, кіберзлочинність, масована пропаганда — це тільки окремі, хоча й найпомітніші та найвідчутніші її методи. Загроза полягає і в тому, що відтепер ці методи може застосовувати не тільки Росія. Про це Тижню розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, захід упродовж останніх років так і не зміг знайти ефективних та всеохопних відповідей на ці виклики, і ніхто не знає, які методи сторони застосують у найближчому майбутньому. Але нам усім більш-менш зрозуміло, що потрібно зробити: послідовно обстоювати міжнародне право й боротися з розмиванням його основ, запобігати маніпулюванню багатосторонніми інституціями. Політичних заяв і санкцій уже недостатньо. Нам потрібне якісно нове партнерство демократичного світу, здатне відбити наступ тоталітаризму. Йдеться про створення ефективної платформи протидії всьому спектру гібридних загроз. Діяти треба вже зараз і активно.

«Ця платформа повинна діяти як потужна й всеохопна мережа всіх чинників демократичних країн і суспільств — від державних і політичних структур до НУО та лідерів громадської думки, від бізнесу до культурно-мистецьких кіл, від силових структур до сучасних інформаційних технологій. Її основоположним принципом має стати цілковита відданість міжнародному праву й нашим спільним демократичним цінностям», — наголосив міністр.

Детальніше читайте в щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2018»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.