НОВИНИ

The Economist: У 2018-му політики накинуться зі штрафами на Google, Facebook і Amazon

Найдраматичнішим наступ на технобізнес видаватиметься в США.

Політики багатого світу у 2018 році накинуться на техновелетнів, особливо Google, Facebook і Amazon, зі штрафами, новими вимогами й жорсткішим тлумаченням антимонопольних норм. Про це пише британський тижневик The Economist.

«Це буде римейк доби боротьби з трастами, тільки у XXI столітті: техногігантів змальовуватимуть злими квазімонополістами, чия поведінка послаблює демократію, стримує конкуренцію та руйнує робочі місця. Будуть навіть розмови про те, щоб їх розбивати на менші компанії», – йдеться в матеріалі.

Видання прогнозує, що темп задаватиме ЄС, який уже взявся за Amazon і Facebook через ухиляння від сплати податків і за Google через нечесне придушення конкуренції. Масштабний новий Загальний регламент захисту даних рішуче змістить контроль за особистою інформацією від технологічних компаній до громадян. Він обмежить способи використання цих даних компаніями й передбачить велетенські штрафи за порушення. У результаті зміняться цілі практики та моделі ведення бізнесу.

Але, зауважує The Economist, найбільш драматичним наступ на технобізнес видаватиметься в США.

«Роки, коли Кремнієва долина була синонімом таланту й прогресу, у минулому. Шокований масштабом російського втручання у вибори 2016-го Конгрес подумає про те, аби вимагати у Facebook та інших оприлюднювати покупців політичної реклами. Цим реакція не обмежиться. Буде більше вимог до прозорості походження й достовірності контенту в інтернеті, що вдарять у саме серце комерційної моделі цих компаній. Придбання ними інших стартапів ретельно перевірятиметься, адже антимонопольні відомства займуть жорсткішу позицію проти усунення потенційних конкурентів через поглинання. Із наближенням проміжних виборів деякі республіканці й демократи закликатимуть до перегляду самих антимонопольних правил, а хтось навіть вимагатиме розділення техновелетнів на менші компанії», – пояснює видання.

Наголошується, що це не станеться у 2018 році, але зерно буде посіяне. Антимонопольна доба XXI століття закінчиться переписуванням законодавства цієї епохи.

Детальніше читайте в щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2018»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.