НОВИНИ

Росія постачала паливо в КНДР попри санкції ООН – Reuters

Танкери РФ постачали паливо в Північну Корею щонайменше три рази.

Танкери Росії за останні місяці постачали паливо в Північну Корею щонайменше три рази. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела серед високопосадовців.

Вони зазначили, що цими діями Росія порушує санкції ООН.

"Російські судна неодноразово порушували санкції з перевезенням нафтопродуктів з кораблів до кораблів", - сказало перше джерело на умовах анонімності.

Також агентство вказує на те, що контрабанда палива з Росії до КНДР переросла у завантаження вантажів на морі. 

Друге джерело також підтвердило існування російської судноплавної торгівлі паливом з Північною Кореєю. Однак воно заявило, що немає доказів участі уряду Росії в останніх трансферах.

"Немає ніяких доказів того, що це підтримується російським урядом, але ці російські судна продовжують життєвий шлях північнокорейським", - заявило друге джерело, яке працює у сфері європейської безпеки.

Агентсво додало, що обидва джерела вказали на дані морської розвідки та супутникові знімки суден, які плавають з російських далекосхідних портів у Тихому океані. Однак вони відмовилися розкривати подальші подробиці журналістам, зазначивши, що вони були засекречені.

Своєю чергою Міністерство закордонних справ Росії та митна служба РФ відмовилися коментувати цю інформацію. Крім того, власник одного корабля, звинуваченого у контрабанді нафти до Північної Кореї, заперечує таку діяльність.

Раніше у Reuters повідомляли, що силовики Південної Кореї затримали китайське судно, яке постачало нафту в КНДР. 

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 22 грудня схвалила резолюцію, ініційовану США, яка посилює санкції проти Північної Кореї через тривалу провокаційну поведінку КНДР у регіоні. Санкції, зокрема, суттєво обмежеють (до 90%) постачання в КНДР продуктів нафтопереробки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.