НОВИНИ

Порошенко підписав низку указів про реорганізацію місцевих судів

Документи набувають чинності з дня опублікування.

Президент України Петро Порошенко підписав сім указів щодо реорганізації місцевих судів в рамках другого етапу судової реформи. Документи оприлюднені на сайті глави держави.

Укази передбачають ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних. Так, відповідно до указу №449/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів», в Україні ліквідовуються 117 районних судів та замість них утворюється 50 окружних судів.

Крім того, згідно з указом №450/2017 «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів», в країні замість ліквідованих 25 міськрайонних судів утворюється 25 окружних.

Також указом президента №451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів» утворюється ще 205 окружних судів.

Згідно з указом глави держави «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах» №452/2017, в Україні ліквідується 27 апеляційних судів та замість них утворюється 26 апеляційних судів в апеляційних округах.

Тим часом указом президента №453/2017 «Про ліквідацію місцевих господарських судів та утворення окружних господарських судів» передбачено ліквідацію 27 господарських судів та створення замість них 27 окружних господарських судів.

Також указ глави держави №454/2017 «Про ліквідацію апеляційних господарських судів та утворення апеляційних господарських судів в апеляційних округах» ліквідує 8 апеляційних господарських судів та утворює замість них 7 апеляційних господарських судів в апеляційних округах.

Крім того, указ №455/2017 «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» ліквідовує 9 апеляційних господарських судів і утворює 8 апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах.

Укази підписані президентом 29 грудня та набувають чинності з дня опублікування.

Нагадаємо, що 15 грудня в Україні запрацював новий Верховний суд. Також цього дня набрали чинності нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.