НОВИНИ

Штучне розмежування. Волкер звинуватив Обаму в обмеженні поставок летальної зброї Україні

Спецпредставник Держдепу вважає, що адміністрація екс-президента США в питанні зброї виділила Україну в "окрему категорію".

Влада Сполучених Штатів Америки зняла обмеження на постачання летальної зброї Україні, яке запровадив 44-й американський президент Барак Обама. Про це в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" заявив спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер.

"Це рішення (про постачання зброї, - ред.) стало, насправді, зняттям обмежень часів адміністрації Обами. Президент Обама свого часу наклав обмеження на надання допомоги Україні з боку США. У США встановлені відносини в сфері оборони з багатьма країнами, але Україна була, по суті, визначена в окрему категорію", - заявив Волкер.

Крім того, він зазначив, що при Обамі в США діяло штучне розмежування летальної і нелетальної зброї.

"Наприклад, контрбатарейні радари, які допомагають наносити удар по вогневих точках, - така зброя вважається нелетальною. При цьому снайперські гвинтівки, які США дозволять Україні тепер купувати, вважаються летальною зброєю. І насправді, це обмеження, в достатній мірі, штучне", - пояснив Волкер.

Як повідомлялося, у Державному департаменті США заявили, що Сполучені Штати нададуть Україні "посилені оборонні можливості".

Нагадаємо, 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.