НОВИНИ

РФ і Туреччина уклали угоду щодо закупівлі ЗРК С-400 – ЗМІ

Голова російської державної компанії "Ростех" заявив, що Анкара отримає чотири дивізіони С-400, а перші поставки планують почати в березні 2020 року.

У п'ятницю, 29 грудня, керівництво РФ та Туреччини уклали кредитну угоду щодо закупівлі Анкарою російських зенітно-ракетних систем С-400 на 2,5 мільярда доларів. Про це пишуть турецькі ЗМІ.

Згідно з повідомленням, голова російської державної компанії "Ростех" Сергій Чемезов заявив, що Туреччина отримає чотири дивізіони С-400, а перші поставки планують почати в березні 2020 року.

Крім того, він додав, що 55% від загальної контрактної суми складуть російські кредитні кошти, 45% – заплатить Анкара.

Нагадаємо, 26 жовтня Голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел заявив, що Туреччина, яка є членом НАТО, має бути готова до "необхідних наслідків", у разі купівлі російських систем ППО С-400. Натомість заступник начальника Секретаріату оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір повідомив, що поставки систем С-400 почнуться протягом двох років.

Як повідомлялось, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про наміри придбати сучасні російські зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) С-500, які ще не надійшли на озброєння армії РФ. Також глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що Туреччина може відмовитися від придбання С-400, якщо Москва не погодиться на спільне виробництво цих систем.