НОВИНИ

Україна ввела нові антидемпінгові мита щодо РФ

Мито на російську арматуру і катанку почне діяти через 60 днів.

На імпорт арматури і катанки з Російської Федерації Україна вводить антидемпінгове мито у розмірі 15,21% строком на п'ять років. Про це повідомив Урядовий кур'єр з посиланням на рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі у п'ятницю, 29 грудня.

Зазначається, що протягом періоду дослідження демпінговий імпорт в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації призвів до значного зниження цін на подібний товар, а в період розслідування ціни демпінгового імпорту були нижче цін подібного товару національного товаровиробник

"Комісія зробила позитивний висновок щодо наявності істотної шкоди, заподіяної національному товаровиробникові, що підтверджується погіршенням соціально-економічних показників національного товаровиробника протягом 2014-2016 рр., зокрема: скоротилися обсяги виробництва (8,55 %) та обсяги використання виробничих потужностей (10,85 %), зменшилися обсяги продажу товару на внутрішньому ринку України (1,75 %) та частка національного товаровиробника на внутрішньому ринку України (7,20 %), скоротився персонал (15,37 %), зменшився обсяг інвестицій (8,01 %)", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що національні інтереси України потребують застосування остаточних антидемпінгових заходів.

"У зв’язку із зазначеним та відповідно до статті 16 Закону Комісія прийняла рішення № АД-382/2017/4411-05, згідно з яким вирішила застосувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федераці", - зазначається у рішенні комісії.

Рішення Комісії набирає чинності через 60 днів з дня його опублікування.

Раніше у Європейському союзі запровадили антидемпінгові мита на імпорт сталі з України.

Нагадаємо, в грудні 2016 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі схвалила рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив.