НОВИНИ

Порошенко підписав укази про створення окружних судів

У рамках другого етапу судової реформи, зокрема, ліквідовуються та створюються певні суди у великих містах з метою організаційної та фінансової оптимізації.

Президент Петро Порошенко підписав укази, які передбачають ліквідацію місцевих судів та створення замість них окружних судів. Про це повідомляє прес-служба голови держави. 

"Насправді, це є другий етап судової реформи. Першій етап завершено, як я і обіцяв, формуванням нового Верховного Суду, який був створений за допомогою безпрецедентно прозорого конкурсу, завдяки великій роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя та за активної участі громадськості", - підкреслив Президент.

Заступник голови Адміністрації президента  Олексій Філатов при цьому зазначив, що будуть створені окружні господарські суди, замість судів у районах також будуть створені окружні суди. За його словами, також ліквідовуються та створюються певні суди у великих містах з метою організаційної та фінансової оптимізації, для того, щоб забезпечити кращий доступ до правосуддя та більш ефективний розгляд судових справ.

Президент також повідомив, що зараз відбувається процес ліквідації, реорганізації та створення нових судів і заповнення посад суддів людьми, які проходять систему оцінювання, заповнюють необхідні декларації, проходять антикорупційну перевірку.

Порошенко підкреслив, що нові суди будуть формуватися на абсолютно прозорому конкурсі.

"Йдіть, беріть участь, проходьте конкурси, складайте іспити і приступайте до роботи. Це наша з вами справа. Це не справа окремо Вищої кваліфікаційної комісії, окремо Вищої ради правосуддя, або окремо громадськості, або окремо Президента. Це справа країни", - підкреслив він.

При цьому український гарант закликав науковців і адвокатів брати участь у конкурсі на посаду суддів, також підкреслив, що разом з підписаними Указами, він буде ініціювати законопроекти щодо забезпечення безперервності судового розгляджу справ у випадку переведення судді до нового суду.

Нагадаємо, що 15 грудня в Україні запрацював новий Верховний суд. Також цього дня набрали чинності нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.