НОВИНИ

"Справа Хізб ут-Тахрір". Адвокат розповів про катування кримських мусульман у СІЗО Краснодару

Попков також повідомив, що вже звернувся до Громадської наглядової комісії Краснодару з метою надання допомоги незаконно затриманим.

Адвокат Олександр Попков повідомив про катування з боку російських силовиків над кримськими мусульманами Еміром-Усеїном Куку та Вадимом Сіруком, які перебували в краснодарському СІЗО. Про це в п'ятницю, 29 грудня, він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Надійшла інформація, що у СІЗО-1 Краснодара знущаються над Еміром-Усеїном Куку і Вадимом Сіруком, кримськими мусульманами, яких етапують з Криму в Ростов-на-Дону. Вивели з транзитної камери, цькували собаками, штовхали, обіцяли "загубити" на етапі", - зазначив Попков.

Адвокат зазначив, що це відбувалося декілька днів тому, "що зараз з ними невідомо".

Попков також додав, що звернувся до Громадської наглядової комісії Краснодару з метою надання допомоги кримським мусульманам.

Згодом, він повідомив, що Емір-Усеїн Куку, можливо, уже знаходиться в Ростові.

Як повідомлялося, 4 листопада Ростовський окружний військовий суд на виїзному засіданні в Криму ухвалив рішення про продовження арешту для кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". 

У січні 2015 року з справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов, Рустем Ваит. Пізніше — Ферат Сайфуллаев, в лютому 2016 року — Емір-Усеин Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук. У січні 2017 року трьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» етапували з СІЗО, Зейтуллаев чекає перегляду справи.

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.