НОВИНИ

Bloomberg: У 2017 році акції українських компаній стали найприбутковішими

Також істотно зросли фондові індекси Казахстану (+64%) та Монголії (+63%).

Найбільше зростання у 2017 році серед фондових індексів показав український UX (+80%). Про це свідчить рейтинг активів, складений експертами агентства Bloomberg.

Як пояснюють автори рейтингу, це пов'язано зі сподіваннями на відновлення економіки України та масштабним "змаганням" інвесторів на ринках, що розвиваються.

За даними дослідження, проведеного експертами агентства, також істотно зросли фондові індекси Казахстану (+64%) та Монголії (+63%).

Серед валют, найбільш прибутковими стали інвестиції у криптовалюти, які принесли їх власникам до 6000% прибутку, однак побоювання інвесторів з приводу надійності цих вкладень залишаються досить сильними.

Що стосується нецифрових валют, то найбільш прибутковим виявився мозамбіцький метикал.

Варто зазначити, що 12 років тому валюта Мозамбіку вважалася найслабшою у світі (пізніше це "звання" отримав зімбабвійський долар), курс якого до долара США за 2017 рік зріс на 21%.

Друге місце у списку найбільш вигідних для інвестицій валют поділили чеська крона і польський злотий, курси яких піднялися на 18%.

Рейтинг включає також і найбільш збиткові активи року, що минає.

Так, за підсумками 2017 року сильно знецінився узбецький сум, офіційний курс якого впав на 60%, тобто більше ніж удвічі. На початку вересня ЦБ Узбекистану опустив курс національної валюти одразу з 4210 сумів до 8100 сумів за долар. Таким чином, найбільша на даний момент в Узбекистані купюра в 50 тис. сум (випущена в обіг влітку 2017 року) вартує зараз трохи більше 6 доларів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.