НОВИНИ

Ветерани ОУН-УПА не потребують дозволу Табачника для зустрічей зі школярами

Ветерани ОУН-УПА ходять на зустрічі зі школярами, незважаючи на те, що не мають посвідчень ветеранів війни. Про це у коментарі Тижню повідомив голова Київського крайового братства ОУН-УПА Орест Васкул.

«Нас запрошували і запрошують директори шкіл на зустрічі з учнями. Правда, чимало із ветеранів ОУН-УПА вже несилі це робити через проблеми зі здоров’ям», – зазначив Васкул.

Ветерани ОУН-УПА мають посвідчення лише членів братства ОУН-УПА. Сьогодні вони ним практично не користуються.

«Це внутрішнє посвідчення членів організації, бо нас не визнала держава. Я отримав його ще близько 20 років тому. Як правило, ми показуємо їх під час певних зустрічей чи то в школах, чи в інших закладах», – додає він.

За словами Васкула, 9 травня він не святкує і ніколи не святкував.

«Піду на цвинтар до сина… Це не наше свято, бо ми воювали ще до 1956 року. Це – кінець Другої світової війни, день, коли вшановують всіх, хто загинув у ній», – стверджує ветеран.

Те, що ветерани ОУН-УПА не святкують 9 травня підтверджує і голова головної булави Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук.

«Буду Бога молити, бо це тільки день скорботи, а не день перемоги, якої в нас не було. Перемогою для нас є День незалежності, ми ж за Україну боролися», – додає він.

Втім, дії влади, спрямовані на створення конфлікту між ветеранами ОУН-УПА та «радянської армії», не впливають на їхні стосунки.

«Ми ж не малі діти, щоб нас пересварити. Ми «йдемо в ногу» з Всеукраїнським об’єднанням ветеранів. Не спілкуємося хіба з тими, хто йде під червоними прапорами та ненавидить Україну», – зазначає Васкул.

Нагадаємо, до міських управлінь освіти в регіонах з Міносвіти надійшла директива від Кабміну, щоб до Дня Перемоги відбулися уроки за участю ветеранів. За словами міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника ветеранів УПА також можна запросити в школи, як це планують зробити у львівських школах. Проте вони повинні мати посвідчення учасника війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.