НОВИНИ

Росія почала готуватися до захоплення Криму в серпні 2008 року — начальник розвідки ВМС

Бургомістренко вважає однією із причин анексії зрадництво у вищих ешелонах української влади, зокрема серед командування ВМС.

Росія почала підготовку операції із захоплення Криму в серпні 2008 року. Про це заявив заступник начальника штабу Військово-морських сил - начальник розвідки Анатолій Бургомістренко на допиті в справі екс-президента Віктора Януковича, обвинувачуваного в державній зраді.

"У нас є інформація, що ця операція готувалася Росією із серпня 2008 року", - повідомив капітан ВМС.

За інформацією розвідки, влада Росії, проаналізувавши елементи війни із Грузією, почала готувати воєнну операцію проти України.

Бургомістренко вважає однією із причин захоплення Криму зрадництво у вищих ешелонах української влади, зокрема серед командування ВМС.

Свідок зазначив, що в лютому 2014 року тодішній перший заступник командуючого ВМС Дмитро Шакуро дав команду знищити всі розвіддані. Бургомістренко відмовився виконати наказ і зберіг ці документи.

Як повідомлялося, 27 грудня суд допитав як свідків у справі про держзраду Януковича народного депутата, а в 2014 році командувача військової частини А-4515 у Бельбеку Юлія Мамчура; командувача ВМС України Ігоря Воронченка; помічника командувача ВМС Марину Каналюк, яка свого часу в Криму відповідала за взаємодію з військовими структурами РФ на території України; начальника продовольчої служби тилу ВМС ЗСУ полковника Олександра Кустановича.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.