НОВИНИ

Порошенко доручив відновити переговори з РФ щодо звільнення українських заручників

Переговори будуть стосуватися повернення незаконно засуджених в Росії українців та військовополонених в ОРДіЛО.

Президент Петро Порошенко повідомив, що доручив відновити переговори з РФ стосовно звільнення незаконно засуджених в Росії українських політв'язнів та заручників в ОРДіЛО. Про це він сказав у четвер, 28 грудня, під час виступу в Одеській області.

"Поверніть (нам) нашого Сєнцова, всесвітньовідомого кінорежисера, нашого журналіста Сущенка, який був заарештований у Москві, нашого Кольченка і багато інших, які ув'язнені тільки за те, що носять український паспорт і відмовляються його віддати, і пишаються тим, що є українцями. Ми не можемо їх ні зрадити, ні забути. Саме тому я дав доручення негайно відновити переговори з Російською Федерацією і щодо їх повернення, і щодо повернення тих, хто знаходиться на окупованій території", — сказав він.

Як повідомлялося, представник президента в Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що Україна почала нові переговори з представниками окупованих районів Донецької та Луганської областей щодо обміну полоненими. 

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» - поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.

Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.