НОВИНИ

Порошенко підписав закон про сільську медицину

Закон, зокрема, сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення лікарень.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про сільську медицину, який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості. Про це 28 грудня повідомляється на сторінці президента у Twitter.

Також прес-секретар голови держави Святослав Цеголоко на своїй сторінці у Twitter додав, що гроші на сільську медицину залучені в тому числі з конфіскованих у екс-президента України Віктора Януковича.

 

 

Зазначимо, що закон № 7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, що необхідні для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.

Законопроект було підтримано в редакції профільного комітету, враховуючи, зокрема, поправку №110. Згідно з цією поправкою, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі – телемедичні послуги). Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.

Порядок надання телемедичних послуг визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Як повідомлялось, 14 листопада, Верховна Рада прийняла президентський законопроект №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.