НОВИНИ

Туск домовився з Азаровим про польський цвинтар під Києвом

Прем’єр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з президентом України Віктором Януковичем та прем’єром Миколою Азаровим обговорили питання спорудження цвинтаря в селищі Биківня під Києвом, повідомляє Rzeczpospolita.

«Справа Биківні підтверджує, що навіть найбільш драматичні моменти в історії можна трактувати мирно саме так, як це роблять Україна та Польща. Ми б хотіли, щоб цей приклад став універсальним», - підкреслив Туск.

В понеділок Рада охорони пам'яті боротьби й мучеництва (ROPWiM, Польща) розпочала приготування до ексгумації тіл жертв НКВС у Биківні під Києвом, де за рік має постати цвинтар жертв трагедії, повідомляє видання Gazeta.pl 

«Роботи в Биківнянському лісі, де поховано близько 3,5 тисяч польських жертв цієї різанини, розпочнуться у квітні», - сказав  в інтерв’ю RAP професор Анджей Кола (Andrzej Kola), керівник розвідувальної операції з університету Коперника в місті Торунь, Польща. 

«Уряд України прийняв усі необхідні рішення і дав відповідні доручення. Все відбувається в руслі спільних польсько-українських домовленостей», - заявив у свою чергу Микола Азаров.

Роботи на захованнях у Биківні триватимуть до червня. 

Загалом, в лісі під Биківнею поховано близько 150 тисяч жертв НКВС різних національностей.

Поляки, які загинули в цьому місці, входять до тих 22 тис. осіб польського походження, які стали жертвами рішення радянських військ від 5 березня 1940 року також в Катині, Харкові та Калініні (сучасна Твєрь).

Раніше повідомлялося, що Президент Польщі під час запланованого на 11 квітня візиту до Росії не буде покладати квіти під замінену російською владою табличку на пам’ятнику жертвам Смоленської трагедії. 11 квітня президенти Польщі та РФ Броніслав Коморовський та Дмитро Мєдвєдєв планували вшанувати пам’ять у Смоленську та Катині жертв авіакатастрофи 10 квітня 2010 року, а також розстріляних радянським НКВС польських офіцерів у 1940 році.

Як повідомлялося, у Варшаві викликало гнів те, що російська влада без відома польської сторони замінили текст на меморіальній дошці, встановленій родичами жертв катастрофи на місці аварії.

На борту літака знаходилися 96 осіб: 88 членів державної польської делегації і вісім членів екіпажу.Вони прямували до Катині, щоб взяти участь у пам'ятних заходах на місці поховання польських офіцерів, розстріляних в 1940 році співробітниками НКВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.