НОВИНИ

Супрун розповіла, коли Україна перейде на оплату медпослуг за кожного пацієнта

За словами очільниці МОЗ, у 2018 році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила, що з 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги, надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Про це вона сказала в ході брифінгу.

"Від 2018 року на первинній ланці, коли кожна сім'я обирає свого лікаря, dcs послуги надаються безкоштовно, весь перелік цих послуг надається безкоштовно. В 2019 році перейдемо на безкоштовні послуги спеціалістів в поліклініках, в 2020 році через державну страховку, за яку громадяни заплатили через податки, будемо сплачувати медичні послуги в госпіталях", - зазначила вона.

У 2018 році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять у перелік, поступово розширюватиметься.

Супрун також повідомила, що уряд затвердив 19 нормативних актів стосовно запровадження різних етапів медичної реформи, серед яких положення по створення Національної служби здоров'я, через яку здійснюватиметься оплата за медичні послуги. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Крім того, затверджена методика розрахунку вартості медичної послуги.

Також були внесені зміни до положення про направлення громадян України на лікування за кордон. Серед іншого удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, а й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, що дало старт медичній реформі.

14 листопада Верховна Рада прийняла президентський законопроект №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості", який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

17 листопада глава Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.