НОВИНИ

У Facebook пояснили, чому заблокували акаунти Кадирова

Сторінки лідера Чечні в соцмережах виявилися недоступні 23 грудня.

Акаунти глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова в соціальних мережах Facebook і Instagram були заблоковані через внесення його до списку санкцій у США. Про це повідомила прес-служба Facebook, пише Медіазона.

"Ми підтверджуємо, що акаунти належали особі або велися від особи, яка входить до переліку громадян особливих категорій і заборонених осіб США, і на яку поширюється дія торгово-економічних санкцій США. У зв'язку з цим Facebook несе юридичне зобов'язання деактивувати акаунти цієї особи", - йдеться в повідомленні.

Акаунт Кадирова в Instagram заблокували, тому що ця соцмережа також належить Facebook.

Зазначимо, що сторінки Кадирова в соцмережах виявилися недоступні 23 грудня. 

Нагадаємо, 20 грудня лідер Чеченської Республіки Рамзан Кадиров потрапив до санкційного списку США, визначеного Актом Маґнітского.

Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Як відомо, США час від часу розширюють список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапляють також українці.