НОВИНИ

На Вінниччині знайшли братську могилу воїнів УНР

Пошуковці виявили масове поховання воїнів УНР в полі між селами Кукавка і Тарасівка Могилів-Подільського району Вінницької області.

У Вінницькій області пошуковці виявили масове поховання воїнів УНР в полі між селами Кукавка і Тарасівка Могилів-Подільського району. Про це повідомляється на сайті меморіально-пошукового підприємства "Доля".

Зазначається, що у братській могилі було виявлено 19 людських останків.

"За інформацією місцевого громадянина Миколи Драбатого, який запам’ятав розповіді старожилів села про могилу, в ній похоронені воїни 2-ї Волинської дивізії Армії УНР, які напередодні були мобілізовані з терену Куківської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії. В листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село і стратили. Кілька хлопчиків-пастухів бачили розправу червонозоряних зайд над українцями. Місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом селянин із Кукавки Ісак Драбатий встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок з написом про трагедію", – йдеться у повідомленні.

Директор КП "Доля" Святослав Шеремета також зазначив, що пошуковці вперше у своїй практиці віднайшли масове поховання вояків УНР.

Зокрема, серед артефактів, що були знайдені поруч з останками, виявлено ґудзики, які належали трьом арміям різних держав.

Наразі ідентифікація осіб загиблих не можлива, але пошуковці над цим пообіцяли працювати. 

Останки із занедбаної могили ексгумовано і перевезено на місце депонування, де вони будуть зберігатись до часу урочистого перепоховання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.