НОВИНИ

ТІ просить Порошенка відкликати проект закону про антикорупційний суд

Президента попросили внести новий проект закону з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Міжнародна антикорупційна організація "Transparency International" в Україні закликала президента Петра Порошенка відкликати його проект закону про антикорупційний суд та внести новий з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії. Про це в середу, 27 грудня, повідомляє прес-служба організації.

"Представництво глобальної мережі дослідивши положення законопроекту №7440 прийшло до висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії від 06.10.2017", – йдеться в повідомленні.

У організації зазначили, що проектом передбачена лише дорадча роль Громадської ради міжнародних експертів, негативний висновок якої може проігнорувати Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Натомість Венеціанська комісія рекомендувала надати міжнародним організаціям та донорам вирішальну роль в процесі добору суддів.

Згідно з текстом заяви, Transparency International вказали, що предметна підсудність Вищого антикорупційного суду не включає усі злочини,  що підслідні НАБУ. Водночас – розширена до цілої низки злочинів, які підслідні Націполіції та Держбюро розслідувань. У висновку Венеціанської комісії чітко вказано, що юрисдикція суду повинна відповідати підслідності НАБУ і САП.

Крім того, додали в організації, закон визначає нереалістично високі вимоги до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду. Так, кандидат окрім стажу роботи на посаді судді та наукової діяльності повинен мати значний досвід боротьби з корупцією в судових установах за кордоном.

Як повідомлялося, 22 грудня у Раді зареєстрували законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", внесений президентом України Петром Порошенком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.