НОВИНИ

Російський хакер звинуватив ФСБ у причетності до створення вірусів WannaCry

Зазначається, що для "обкатки" вірусів використовувалися комп'ютерні системи найбільших компаній країни – "Роснефти", "Газпрому", "Лукойлу" і "Сбербанку".

Працівники Федеральної служби безпеки РФ займалися створенням вірусів WannaCry і Lurk. Про це заявив російський хакер Костянтин Козловський, якого заарештували у справі Lurk, в письмовому інтерв'ю "Дождю".

Раніше Росія заперечувала свою причетність до появи WannaCry, що уразила сотні тисяч комп'ютерів по всьому світу, також нічого не повідомлялося і про роль спецслужб при створенні вірусу Lurk

"Специфіка роботи так званого Lurk і його модифікацій, а також іншого створеного мною софта така, що і Докучаєв (майор ФСБ - ред.), і ті, кому він дав доступ, могли самостійно вести роботу з зараженими об'єктами", – розповів Козловський.

За словами Козловського, серед створених хакерами "продуктів" під керівництвом ФСБ є вірус WannaCry.

"Коли я дивився телевізійний сюжет, де розповідали про WannaCry, я побачив до болю схожий мені локер (програма-вимагач. - ред.). "Морду" цього вірусу робили люди з моєї групи. "Морда" – це те, що відображається на комп'ютері в момент блокування", – розповів Козловський.

Зазначається, що для "обкатки" вірусів використовувалися комп'ютерні системи найбільших компаній – "Роснефти", "Газпрому", "Лукойлу" і "Сбербанку".

У виданні також повідомили, що майор ФСБ Дмитро Докучаєв у грудні 2016 був заарештований у справі про держзраду. У той же час були арештовані ще три людини - полковник ФСБ Сергій Михайлов, інтернет-підприємець Георгій Фомченков і працівник "Лабораторії Касперського" Руслан Стоянов. За даними "Дождя", їх підозрюють у передачі американським спецслужбам даних про російських хакерів.

При цьому у ФСБ не відповіли на питання "Дождю", а "Лабораторія Касперського", яка виступала експертом у справі Lurk, відмовилася надати коментар, але дала посилання на роботу сторонніх експертів про WannaCry: дослідження компаній Symantec і FireEye з непрямими докази того, що хакери, які стоять за поширення WannaCry, пов'язані з Північною Кореєю.

Нагадаємо, у травні 2017 року програма-вимагач WannaCry заблокувала близько 300 тис. комп'ютерів в 150 країнах. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають "викуп" - від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоінах.

У американській розвідці заявили, що автори вірусу WannaCry, що заразив комп'ютери в 150 країнах, ймовірно, є вихідцями з південноазіатських країн.

Президент компанії Microsoft Бред Сміт  заявляв, що "з великою ймовірністю" за кібератаку WannaCry відповідальна Північна Корея. Міністр з питань безпеки Великої Британії Бен Уоллес також повідомив, що Північна Корея причетна до атаки вірусу WannaCry, яка сталася в травні.