НОВИНИ

Порошенко розповів деталі підготовки до обміну полоненими

Президент наголосив, що було застосовано усі можливі механізми міжнародного тиску.

Президент України Петро Порошенко заявив, що під час підготовки до звільнення українських заручників були задіяні всі можливості міжнародного тиску. Про це повідомляє прес-служба президента.

"Останні дні підготовка до звільнення українських заручників тривала у режимі 24 години на добу. Це була дуже виснажлива, дуже професійна з нашого боку боротьба за кожного", - зазначив Порошенко. За словами президента, було застосовано усі можливі механізми міжнародного тиску: Нормандський формат, Тристороння контактна група, ОБСЄ, Червоний Хрест тощо. "Всі були задіяні і спрацювали як єдиний механізм, чітко злагоджена команда для того, щоб наблизити завтрашній день і взагалі зробити його можливим", - зазначив Порошенко.

Також він пообіцяв, що кожному зі звільнених українців буде надано належну медичну допомогу.

"Я дав вказівку забезпечити кожному, кого ми повертаємо, відповідне медичне обстеження і медичну допомогу", – наголосив український гарант.

Порошенко також звернувся до Уряду щодо надання звільненим українцям та їхнім родинам матеріальної допомоги для  того, щоб полегшити їх адаптацію.

Раніше стало відомо, що обмін заручниками за формулою "306 на 74" відбудеться у середу, 27 грудня. Його час і місце не повідомляють з міркувань безпеки. Передбачається, що Україна передасть бойовикам тих осіб, звільнення яких не суперечить законодавству.

Як повідомлялося, 29 листопада під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості щодо обміну заручниками до новорічних свят. Однак сторони не назвали конкретної дати обміну. Тим часом учасниця переговорів, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що ризик зриву обміну є дуже високим.