НОВИНИ

Суд призначив дату розгляду позову Саакашвілі до Міграційної служби

Наступне засідання призначено на 15:00 3 січня 2018 року.

Окружний адміністративний суд Києва вирішив розглянути позов лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі, який оскаржив дії Державної міграційної служби України (ДМС) в зв'язку зі зверненням про надання йому статус особи, яка потребує додаткового захисту, 3 січня 2018 року. Відповідне рішення ухвалила суддя Окружного адміністративного суду Києва Тетяна Скочок на підготовчому засіданні у вівторок, 26 грудня.

За її словами, наступне засідання призначено на 15:00 3 січня 2018 року.

Коментуючи рішення суду, Саакашвілі назвав його "ще однією маленькою перемогою".

"Сьогодні окружний адмін суд мав за вказівкою Банкової скасувати мій статус особи, яка користується захистом, щоб екстрадувати мене до нового року. Суд відмовився приймати рішення і відклав засідання як мінімум до 3-го січня, так що Новий рік я точно буду зустрічати в Києві", - написав політик у Facebook.

Раніше Апеляційний суд Києва також переніс розгляд скарги прокуратури на рішення Печерського районного суду Києва про відмову в домашньому арешту М.Саакашвілі на 3 січня 2018 року.

Як повідомлялося, Саакашвілі заявив про намір оскаржити наказ Управління Державної міграційної служби в Київській області, яким відмовлено йому в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, що потребує додаткового захисту.

3 листопада Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Саакашвілі до Управління Державної міграційної служби (ДМС) України в Київській області.

Як пояснила прес-служба Окружного адмінсуду, позивач просить суд визнати незаконною бездіяльність Управління ДМС в Київській області з проведення розгляду заяви М.Саакашвілі про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту, поданому до цього управління 26 жовтня.

Крім того, позивач просить зобов'язати Управління ДМС у Київській області розглянути відповідно до вимог закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" заяву Саакашвілі про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту (цю заяву подано до ГУ ДМС у Львівській області 11 вересня).

Нагадаємо, вранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Згодом Генеральна прокуратура України надіслала підозру екс-очільнику Одеської облдержадміністрації Міхеїлу Саакашвілі на його адресу проживання.

11 грудня Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокурорів про обрання запобіжного заходу екс-президенту Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхеїлу Саакашвілі і відпустив його пряму у залі суду.

18 грудня Саакашвілі прийшов до Генеральної прокуратури України на допит. Водночас він відмовився брати участь у слідчих діях. Сторона захисту аргументувала свою відмову брати участь у допиті тим, що, на їхню думку, справа щодо Саакашвілі знаходиться у підслідності Служби безпеки України, а не ГПУ.

Як повідомлялось, 26 грудня Сакашвілі прийшов до будівлі Служби безпеки України, але відмовився йти на допит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.