НОВИНИ

У Криму "суд" оголосив вирок українці через публікації в соцмережах

Окупанти засудили активістку Ларису Китайську до двох років умовного терміну.

У окупованому Криму Ялтинський міський суд оголосив вирок українській активістці Ларисі Китайській, яку звинуватили у "розпалюванні ненависті або ворожнечі, а також приниженні людської гідності" через публікації в соціальних мережах. Про це в вівторок, 26 грудня, пише Радіо Свобода

Так, суд 25 грудня засудив Китайську до двох років умовного терміну.

Згідно з ухвалою, вона протягом двох років не зможе залишати Ялту.

"Вони дали мені максимальне покарання, незважаючи на те, що мене звинуватили ні за що, і пройшли всі терміни давності. Вчора в суді мені не дали можливості захищатися, відхиляли всі мої клопотання, відмовляли в допиті свідків", – зазначила активістка.

Вона також назвала винесений вирок "тортурами".

"У мене гіпертонічна хвороба і замість того, щоб виїхати, я буду змушена перебувати у всій цій нервовій обстановці. Це буде загрожувати життю і здоров’ю моєму і мого чоловіка – він хвора людина і зараз після операції. Крім того, у мене немає гарантії, що вони за цей час нічого не придумають, що не підсунуть мені щось за цей період", – додала Китайська.

Нагадаємо, 12 серпня 2016 року російські силовики в анексованому Криму вручили Ларисі Китайській підозру у вчиненні злочину і підписку про невиїзд. До цього підконтрольна Росії прокуратура повідомила про порушення кримінальної справи проти жительки Ялти, яка, як стверджують у відомстві, "поширювала в інтернеті русофобські ідеї".

Як повідомлялося, 26 грудня в окупованому Сімферополі російські силовики прийшли з обшуками до будинку кримських татар Асене Месератової та її брата Алі Булатова.