НОВИНИ

Саакашвілі відмовився йти на допит у СБУ

Колишній президент Грузії заявив, що повістка складена з порушенням Кримінального процесуального кодексу України.

У вівторок, 26 грудня, колишній очільник Одеської облдержадміністрації та екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі прийшов до будівлі Служби безпеки України, але відмовився йти на допит. Про це пише Укрінформ

Зазначимо, що допит був запланований на 11:00. Саакашвілі заявив, що правоохоронці порушили 245 статті КПК України.

"Вони порушують правила: запрошувати підозрювану чи обвинувачену особу для здійснення одночасно двох слідчих дій заборонено Кримінальним процесуальним кодексом України", - зазначив він.

Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький пояснив, що сьогодні мали відбутися дві процесуальні слідчі дії: допит та отримання зразків для експертизи.

"Ми вважаємо, що ці слідчі дії одночасно не мають права проходити. Про це вказано у кримінально-процесуальному законодавстві. Також слідчий не вказав, які саме зразки будуть відбиратися для майбутньої експертизи від Саакашвілі", - зазначив адвокат.

Він додав, що тепер просить СБУ роз'єднати і перенести ці слідчі дії, і на кожну слідчу дію направити повістку для Саакашвілі.

"Тобто ми готові окремо прийти на допит, а також просимо надіслати нам повістку на окрему слідчу дію - отримання зразків для експертизи. Ми вважаємо, що тільки в такий спосіб будуть виконані вимоги КПК. Ми зареєстрували клопотання про перенесення слідчих дій у зв'язку з незаконним поєднанням окремих слідчих дій в один день за одною повісткою", - сказав адвокат.

Як повідомлялося напередодні, екс-голова Одеської ОДА та колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі має намір з'явитися на допит в СБУ. 

Раніше,18 грудня екс-голова Одеської ОДА, лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі прийшов до Генеральної прокуратури) України на допит. Водночас він відмовився брати участь у слідчих діях. Сторона захисту аргументувала свою відмову брати участь у допиті тим, що, на їхню думку, справа щодо Саакашвілі знаходиться у підслідності Служби безпеки України, а не ГПУ.

Нагадаємо, вранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Згодом Генеральна прокуратура України надіслала підозру екс-очільнику Одеської облдержадміністрації Міхеїлу Саакашвілі на його адресу проживання.

11 грудня Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокурорів про обрання запобіжного заходу екс-президенту Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхеїлу Саакашвілі і відпустив його пряму у залі суду.