НОВИНИ

П'ять країн Європи постачають в Україну летальне озброєння — Спецтехноекспорт

Мова йде про гранатомети і боєприпаси до них, а також деякі артилерійські припаси.

П'ять країн Східної Європи постачають в Україну летальне озброєння. Про це заявив директор державного підприємства "Спецтехноекспорт" Павло Барбул.

За його словами, здебільшого в Збройні Сили України закуповують аналоги радянських боєприпасів.

"Зокрема це ВОГ-17 та ВОГ-25, боєприпаси до гранатометів, деякі артилерійські припаси - 100 мм і 152 мм - це те, що з нагального. Я не буду називати країни, кількості або ціни, але так - ми це постачаємо", - повідомив Барбул.

Також він розповів, що на зовнішніх ринках зберігаються значні обмеження щодо продажу Україні летальної зброї.

"Ситуації постачання летальної зброї до воюючої країни, вони є обмеженням для всіх. У нас є ситуації, коли деякі компанії не можуть отримати ліцензії на постачання припасів уже протягом двох років", - зауважив Барбул.

Він також підтвердив, що цьогоріч в Україну вже надходила летальна зброя зі США - партія гранатометів PSRL-1, які є глибокою модернізацією радянського РПГ-7.

Як повідомлялося, у Державному департаменті США заявили, що Сполучені Штати нададуть Україні "посилені оборонні можливості".

Також нагадаємо, що 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.