НОВИНИ

Президент Швейцарії заявила про намір провести референдум щодо ставлення громадян до ЄС

За словами Лойтхард, Європейський Союз створює "рамкові" угоди та домовленості, а Швейцарія за такими правилами грати не хоче.

Президент Швейцарії Доріс Лойтхард запропонувала провести референдум, в результаті якого громадяни зможуть висловити своє ставлення до співпраці з Європейським Союзом. Про це повідомляє Blick.

"Двостороннє співробітництво - це важливо. Тому ми повинні прояснити наші відносини з Європою. Ми маємо знати, в якому напрямку йти. В такому випадку фундаментальний референдум був би корисним", - розповіла Лойтхард.

За її словами, Європейський Союз створює "рамкові" угоди та домовленості, а Швейцарія за такими правилами грати не хоче.

Лойтхард додала, що в Європейському Союзі є низка країн, дії яких спрямовані проти Швейцарії. Конкретні назви цих країн президент не уточнила, тому що сама точно не розібралася з цим питанням. Вона зазначила, що найнадійнішим партнером з ЄС для Швейцарії був колишній міністр внутрішніх справ Німеччини, потім фінансів, а нині представник Бундестагу Вольфганг Шойбле.

Лойтхард згадала, що деякі країни порівнюють Швейцарію з Великою Британією з приводу відносин з ЄС. Вона вважає, що таке порівняння недоречне, тому що ці дві країни ведуть абсолютно різну політику.

Нагадаємо, 20 грудня Швейцарія заморозила активи колишнього президента Віктора Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.