НОВИНИ

Сьогодні християни західного обряду відзначають Святвечір

Готується святкова вечеря, яка за традицією складається з пісних страв.

У неділю, 24 грудня всі християни, які святкують Різдво за григоріанським календарем, відзначають Святвечір. Президент України Петро Порошенко привітав українців зі святом.

«Україна – унікальна в своїй віротерпимості й повазі до релігійних почуттів. Ми – це православні, греко-католики, римо-католики. Ми – ціле різнобарв’я протестантських церков. Ми – мусульмани та іудеї. Ми всі разом – українці. Теплого Різдва, веселих свят, життя – щасливого й довгого!», - йдеться у привітанні.

Католики, протестанти та інші християни західного обряду 24 грудня збираються в родинному колі, щоб провести цей день разом. Готується святкова вечеря, яка за традицією складається з пісних страв. Вважається, що назва "святвечір" походить від слова "сочиво" — це особлива зернова каша, зазвичай з медом і фруктами.

Різдво у католицизмі відзначається трьома церковними богослужіннями, що здійснюються опівночі, на світанку і вдень.

Загалом, 25 грудня Різдво відзначають жителі Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, країн Африки та Азії. У більш ніж 140 країнах це державне свято.

Нагадаємо, 16 листопада Верховна рада ухвалила законопроект № 5496 про святкування Різдва двічі - 25 грудня та 7 січня, але виключила зі святкових днів 2 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.