НОВИНИ

Яценюка зупинили на паспортному контролі в Женеві за запитом РФ через "чеченське минуле"

Політика швидко відпустили, попередивши, що це може повторитися під час вильоту.

Екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у суботу, 23 грудня, зупинили на паспортному контролі у Швейцарії за запитом Росії. Про це повідомила прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо.

За її словами, колишнього посадовця, який прилетів у Женеву з молодшою донькою, зупинили за запитом РФ через обвинувачення в участі в бойових діях у Чечні.

«За 10 хвилин все з’ясували і пропустили, попередивши, що аналогічна процедура можлива і під час вильоту», - додала Лаппо.

Як повідомлялося 28 квітня, Росія звернулася до Інтерполу для оголошення в розшук Яценюка з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії. Запит Росії до Інтерполу сформований за ордером на арешт Яценюка, нібито виданим міським судом м. Єсентуки Ставропольського краю Російської Федерації 3 березня 2017 року. Російські слідчі підозрюють Яценюка в тому, що він, вогнем з автомату Калашнікова, буцімто вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій в місті Грозний Чеченської республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито був «членом озброєної банди «Мрія» і разом з нею «брав участь в атаках на російських військових на військові підрозділи Росії на території «Президентського палацу», площі «Мінутка», та залізничної станції «Грозний» в період з 31 грудня 1994 по 2 січня 1995 року.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока. В листі міністра викладено загальновідомі, більш ніж переконливі факти та аргументи, що свідчать про очевидну безпідставність звинувачень на адресу громадянина України Арсенія Яценюка.

Після цього Інтерпол офіційно відмовив Росії щодо оголошення в міжнародний розшук екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.