НОВИНИ

Зубко назвав рівень зарплати, який зможе втримати українців від трудової міграції

За словами віце-прем’єра, якщо в середньому зарплата підніметься до 16 тисяч гривень, це дасть можливість втримувати людей в Україні.

Віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, зарплата у розмірі 16 тисяч гривень зможе втримати українців від трудової міграції. Про це він розповів у інтерв’ю "Лівому берегу".

"Офіційні цифри щодо українців, які працють за кордоном, ми орієнтовно можемо помножити на п’ять, тільки в Польщі працює понад мільйон. Невелика різниця у зарплаті в Україні порівняно з європейською дасть можливість нікуди не їхати. Працівник, який їде до Польщі, отримує зарплату - ‎800-1000 євро, або 25-30 тисяч гривень. Але має додаткові витрати на житло, транспорт, тощо. Вважаємо, якщо в середньому зарплата підніметься до 16 тисяч гривень, це дасть можливість втримувати людей в Україні", - зазначив віце-прем'єр.

На його думку, влада не втримає людей будь-якою зарплатнею, якщо немає нормальної дорожньої і соціальної інфраструктури, дитячих садків, шкіл. Тому серед інших ризиків він зауважив, що будівництво нових підприємств у країнах Східної Європи наразі безпосередньо розраховано на трудову міграцію з України.

"Трудова міграція - одна з найбільших загроз для держави після військової агресії. Військові дії на сході відволікли на захист держави 250 тисяч абсолютно працездатного населення. Ця кількість людей пішла з реального промислового сектору", - зауважив віце-прем’єр.

Він також наголосив на важливості правильно усвідомлювати потенціал трудових ресурсів в Україні.

"У нас 24 мільйони працездатного населення, серед яких 8 млн - чоловіки, 16 млн - жінки. На нещодавньому форумі регіонального розвитку я наголосив на необхідності будувати дитсадки, аби звільнити жінок із домогосподарської роботи. Сьогодні черга в дитсадки складає понад 52 тисячі місць, тому жінки вимушені виховувати дітей удома. Ще одна ніша трудового потенціалу - люди з інвалідністю. Маємо розвивати абсолютно інший рівень інклюзії. Адже величезна кількість людей цього потребують, і вони можуть працювати", - підкреслив Зубко.

Як повідомлялось, глава українського уряду Володимир Гройсман повідомив, що в 2018 році очікують підвищення середньої заробітної плати до 10 тисяч гривень. За словами Гройсмана, на наступний рік закладено мінімальну зарплату в розмірі 3723 грн, що становить додаткових  500 грн до нинішнього показника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.