НОВИНИ

Прем'єр Іспанії заявив про готовність до співпраці з новим урядом Каталонії

Маріано Рахой наголосив, що готовий до співпраці тільки до того моменту, поки новий уряд Каталонії діє "в рамках закону".

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив про готовність вести діалог з новим урядом Каталонії. Про це повідомляє El Pais.

Згідно з інформацією видання, Рахой готовий до переговорів з лідером партії-переможця виборів. 

"Чоловік, з яким потрібно сісти за переговори, це людина, яка виграла вибори", - заявив прем'єр-міністр.

Однак він наголосив, що готовий до співпраці тільки до того моменту, поки новий уряд регіону діє "в рамках закону".

При цьому Рахой визнає, що "радикалізація в каталонському суспільстві залишається дуже високою".

"На мій погляд, негативна оцінка результатів цих виборів полягає в тому, що ті з нас, хто хотів змін, не отримали достатньо місць для досягнення цієї мети", - зауважив він.

Як повідомлялось, у Каталонії 21 грудня пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.

Нагадаємо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.