НОВИНИ

У Литві депутата вирішили позбавити мандату за зв'язки з РФ

Міндаугас Бастіс, зокрема, приховав свої зв'язки з екс-працівником КДБ Петром Воєйко.

У Литві члена Сейму Міндаугаса Бастіса вирішили позбавити мандату за порушення присяги, приховавши свої зв'язки з колишнім працівником КДБ Петром Воєйко. Про це пише литовський портал Delfi.

Зокрема, Бастіс порушив присягу, коли приховав свої зв'язки з колишнім співробітників КДБ Петром Воєйко, а також був посередником при організації непублічних зустрічей представників "Росатома" з керівниками органів державної влади Литви.

Після оголошення висновку Конституційного суду Литви, Сейм повинен розглянути питання про позбавлення Бастіса депутатського мандата. Втім, це рішення має підтримати не менше трьох п'ятих членів Сейму. Сам депутат з такими висновками не погоджується.

Раніше спікер Сейму Вікторас Пранцкетіс відмовився надати Бастісу дозвіл на роботу з секретною інформацією через його підозрілих зв'язків.

Як зазначається, Бастіс був обраний до парламенту в одномандатному окрузі. Якщо він відмовиться від мандата або втратить його шляхом імпічменту, то в цьому окрузі будуть проведені нові вибори.

Нагадаємо, що парламент Франції позбавив Марін Ле Пен депутатського імунітету через публікації в Twitter фотографій людей, убитих бойовиками ІДІЛ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.