НОВИНИ

Створення антикорупційного суду в Україні. Експерти презентували Порошенку проект закону

Президент наголосив на необхідності врахування висновків Венеційської комісії.

Експерти презентували Президенту України Петру Порошенку проект закону про Антикорупційний суд, який буде направлено до Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба глави держави. 

«Виходячи з того, що проблема корупції стоїть надзвичайно гостро, антикорупційні справи стали питанням особливої суспільної уваги та ваги. При ухваленні судової реформи ще півтора роки тому у відповідному законі було передбачено створення спеціалізованого антикорупційного суду», - заявив Порошенко.

За його словами, питання є складним, і певний час робота над ним була заблокована, оскільки у Верховній Раді були вже зареєстровані законопроекти про антикорупційні суди. Президент звернувся до експертів, щоб вони врахували рекомендації Венеціанської комісії і розробили законопроект про антикорупційний суд.

Читайте також: Антикорупційний суд. Питання смаку

«Для мене ключова позиція щодо врахування висновків Венеціанської комісії. При чому не допускаємо жодних політичних тисків ні від кого, і об’єктивне законодавство має бути якнайшвидше проголосоване у Верховній Раді», - сказав президент.

Він також відзначив, що законопроект про антикорупційний суд має врахувати важливі позиції, зокрема щодо іноземних експертів, гарантій безпеки для суддів, прозорості та незалежності добору кандидатів у судді.

Порошенко додав, що важливо мати спільну позицію щодо надзвичайної важливості зазначеного документа та імплементації і створення Антикорупційного суду.

«Бажано, щоб це було завершено у 2018 році. В бюджеті за моєю пропозицією гроші на створення Антикорупційного суду передбачені», - зазначив він.

Засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе повідомив, що законопроект про Антикорупційний суд включає у себе найкращу міжнародну практику в різних країнах, експертні рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеціанської комісії.

«Ми маємо досвід роботи над Національним антикорупційним бюро, яке і до сьогодні у міжнародному співтоваристві є позитивним прикладом і довело свою ефективність. Ту практику, яка у нас була тоді, ми будемо чітко використовувати в цьому питанні», - наголосив він.

Тим часом науковець і експерт ОБСЄ Анатолій Заєць розповів, що цей проект закону був розроблений на основі концепції, яка була вироблена експертами під егідою ОБСЄ, після ретельного експертного відбору фахівців, які добре знаються на цьому предметі. При цьому він висловив впевненість, що рівень законопроекту високий і такий, який «дозволяє вести фахову дискусію у стінах Верховної Ради».

Нагадаємо, 21 грудня Верховна Рада відкликала депутатський законопроект № 6011 "Про антикорупційні суди".

Як повідомлялось, Порошенко анонсував внесення законопроекту про антикорупційний суд на розгляд Верховної Ради, якщо парламент "розблокує ситуацію".

Раніше Порошенко закликав народних депутатів зняти з порядку денного старий проект закону "Про антикорупційний суд", як це рекомендувала Венеціанська комісія. За його словами, якщо нардепи нічого не зроблять, то він протягом десяти днів самостійно внесе відповідний законопроект до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.