НОВИНИ

У США подякували країнам, які не голосували за резолюцію про Єрусалим

Зокрема, серед країн, що утримались від голосування за резолюцію Генасамблеї ООН щодо Єрусалима є Україна.

Посол США в ООН Нікі Гейлі подякувала країнам, які утримались від голосування за резолюцію Генеральної асамблеї ООН щодо Єрусалима. Про це вона написала в Twitter.

"Ми високо цінуємо ці країни за те, що вони не пішли безвідповідальним шляхом ООН", - написала Гейлі.

Зазначимо, що серед цих країн є і Україна. При цьому делегація України в Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй пояснила, чому не взяла участь в голосуванні щодо резолюції по Єрусалиму. Українські представники в ООН вважають, що голосування не сприятиме зменшенню напруги на Близькому Сході, а статус Єрусалима має бути вирішений лише шляхом мирних переговорів.

Раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у Єрусалимі".

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.