НОВИНИ

Польща розвіяла сподівання Януковича про безвізовий режим з ЄС у цьому році

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає малоймовірним скасування Євросоюзом візового режиму для України вже в цьому році. Про це він заявив під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Миколою Азаровим у середу, 13 квітня.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, при цьому Туск підкреслив, що візовий режим - важлива частина двосторонніх відносин України та Польщі, і Польща робить все, щоб одержання віз не було тягарем для громадян України.

«Чи можливо, що візи з Євросоюзом будуть скасовані ще в цьому році? Я думаю, що це не є можливим» - зазначив він.

На думку Туска, серед іншого, це пов'язано з останніми подіями в Північній Африці, через які в Європі зростає стурбованість у зв'язку з міграцією.

«Хоча, в першу чергу, ця міграція стосується південного напрямку, але відгукується вона і по східному напрямку. Сьогодні в деяких країнах Європи дійсно стурбовані питаннями міграції», - додав він.

Туск пообіцяв, що завданням Польщі під час її головування в Раді Європи буде усунення таких побоювань щодо України.

Нагадаємо, перший раунд переговорів з Європейською комісією про внесення змін до Угоди про спрощення оформлення віз відбудеться 5-6 травня в Брюсселі. У цей же день буде проходити шосте засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що сподівається, що безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом буде введений вже в поточному році.

Зокрема, виступаючи на українському ланчі в Давосі 28 січня, президент Віктор Янукович заявив, що Україна сподівається вирішити питання про перехід на безвізовий режим з Євросоюзом в 2011 році.  "Сподіваюсь, що до проведення Євро-2012 безвізовий режим з Євросоюзом стане реальністю. Ми усе зробимо, щоб це стало реальністю в 2011 році", - сказав Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.