НОВИНИ

Резолюція ООН щодо Єрусалиму. Українська делегація розповіла, чому не голосувала за документ

Представники України в ООН вважають, що голосування не сприятиме зменшенню напруги на Близькому Сході.

Делегація України в Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй пояснила, чому не взяла участь в голосуванні щодо резолюції по Єрусалиму. Про це пише Голос Америки.

Так, українські представники в ООН вважають, що голосування не сприятиме зменшенню напруги на Близькому Сході, а статус Єрусалима має бути вирішений лише шляхом мирних переговорів.

Раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у Єрусалимі".

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.