НОВИНИ

У США різко відреагували на резолюцію ООН щодо Єрусалиму

За словами Гейлі, голосування Генасамблеї "змінить те, як американці ставитимуться до ООН і до тих країн, які проявляють неповагу до США в ООН".

Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон не змінить рішення і перенесе американське диппредставництво до Єрусалима попри резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. Про це вона сказала в четвер, 21 грудня, під час спеціального пленарного засідання Генасамблеї.

"Америка розмістить своє посольство в Єрусалимі – такою є воля американського народу, і це правильне рішення. Жодне голосування в ООН не змінить нашого рішення", - заявила вона.

Водночас американський дипломат підкреслила, що голосування Генасамблеї "змінить те, як американці ставитимуться до ООН і до тих країн, які проявляють неповагу до США в ООН".

Гейлі наголосила, що Ізраїль повинен захищати своє виживання як нація, "але він також мусить захищати ідеали гідності, які також, за ідеєю, має відстоювати ООН".

"Ми притягуємо режими-ізгої до відповідальності, і робимо це тому, що це – наша позиція, наш американський образ життя. Але давайте відверто, коли ми робимо щедрі внески в ООН, ми також маємо певні легітимні очікування, що наша добра воля буде визнана і користуватиметься повагою", - наголосила представник США.

Вона підкреслила, що доводи США на користь рішення про перенесення посольства в Єрусалим вже були оголошені, і вони добре відомі.

"Сполучені Штати запам'ятають цей день, коли стали предметом нападів в Генеральній асамблеї за те, що ми скористалися нашим правом як суверенна нація. Ми згадаємо цей день, коли до нас знову звернуться з проханням внести найбільший внесок в Організацію. Ми запам'ятаємо цей день, коли багато держав звертатимуться до нас, як це відбувається досить часто, з проханням надати ресурси та використовувати наш вплив в їх інтересах", - наголосила представник США.

Раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у Єрусалимі".

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.