НОВИНИ

У США різко відреагували на резолюцію ООН щодо Єрусалиму

За словами Гейлі, голосування Генасамблеї "змінить те, як американці ставитимуться до ООН і до тих країн, які проявляють неповагу до США в ООН".

Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон не змінить рішення і перенесе американське диппредставництво до Єрусалима попри резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. Про це вона сказала в четвер, 21 грудня, під час спеціального пленарного засідання Генасамблеї.

"Америка розмістить своє посольство в Єрусалимі – такою є воля американського народу, і це правильне рішення. Жодне голосування в ООН не змінить нашого рішення", - заявила вона.

Водночас американський дипломат підкреслила, що голосування Генасамблеї "змінить те, як американці ставитимуться до ООН і до тих країн, які проявляють неповагу до США в ООН".

Гейлі наголосила, що Ізраїль повинен захищати своє виживання як нація, "але він також мусить захищати ідеали гідності, які також, за ідеєю, має відстоювати ООН".

"Ми притягуємо режими-ізгої до відповідальності, і робимо це тому, що це – наша позиція, наш американський образ життя. Але давайте відверто, коли ми робимо щедрі внески в ООН, ми також маємо певні легітимні очікування, що наша добра воля буде визнана і користуватиметься повагою", - наголосила представник США.

Вона підкреслила, що доводи США на користь рішення про перенесення посольства в Єрусалим вже були оголошені, і вони добре відомі.

"Сполучені Штати запам'ятають цей день, коли стали предметом нападів в Генеральній асамблеї за те, що ми скористалися нашим правом як суверенна нація. Ми згадаємо цей день, коли до нас знову звернуться з проханням внести найбільший внесок в Організацію. Ми запам'ятаємо цей день, коли багато держав звертатимуться до нас, як це відбувається досить часто, з проханням надати ресурси та використовувати наш вплив в їх інтересах", - наголосила представник США.

Раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у Єрусалимі".

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів