НОВИНИ

Генасамблея ООН схвалила резолюцію щодо статусу Єрусалиму

Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у священному місті Єрусалим".

У четвер, 21 грудня, Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Відповідне рішення було прийняте під час екстреного пленарного засідання.

Згідно з повідомленням, голосування відбулося в рамках спеціальної сесії "Незаконні дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі та на решті частині окупованої Палестинської території".

"Результати голосування: "за" - 128 країн, "проти" – дев'ять, утрималися 35 країн. Проект резолюції A/ES-10/L.22 прийнятий", - заявив голова 72 сесії Генасамблеї Мирослав Лайчак.

Зазначається, що резолюція, яку запропонували Ємен і Туреччина, зокрема, "підтверджує, що будь-які заходи та дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу Святого міста Єрусалим, не мають юридичної сили, є недійсними й повинні бути скасовані відповідно до відповідних резолюцій Ради Безпеки". У цьому зв'язку документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у священному місті Єрусалим".

Крім того, резолюція вимагає дотримувалися рішень Ради Безпеки ООН, що стосуються Єрусалиму, і "не визнавали жодних дій або заходів, які суперечать цим резолюціям".

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.