НОВИНИ

Генасамблея ООН схвалила резолюцію щодо статусу Єрусалиму

Документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у священному місті Єрусалим".

У четвер, 21 грудня, Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом зберегти статус Єрусалима незмінним. Відповідне рішення було прийняте під час екстреного пленарного засідання.

Згідно з повідомленням, голосування відбулося в рамках спеціальної сесії "Незаконні дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі та на решті частині окупованої Палестинської території".

"Результати голосування: "за" - 128 країн, "проти" – дев'ять, утрималися 35 країн. Проект резолюції A/ES-10/L.22 прийнятий", - заявив голова 72 сесії Генасамблеї Мирослав Лайчак.

Зазначається, що резолюція, яку запропонували Ємен і Туреччина, зокрема, "підтверджує, що будь-які заходи та дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу Святого міста Єрусалим, не мають юридичної сили, є недійсними й повинні бути скасовані відповідно до відповідних резолюцій Ради Безпеки". У цьому зв'язку документ містить заклик до всіх держав "утримуватися від відкриття дипломатичних представництв у священному місті Єрусалим".

Крім того, резолюція вимагає дотримувалися рішень Ради Безпеки ООН, що стосуються Єрусалиму, і "не визнавали жодних дій або заходів, які суперечать цим резолюціям".

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея ООН призначила на 21 грудня надзвичайне засідання на прохання арабських і мусульманських держав через рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

У відповідь Туреччина заявила про намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй з ініціативою скасування рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Так, президент Туреччини впевнений, що жодна країна світу не має права вважати себе вище міжнародних законів.