НОВИНИ

Олександр Крамар: 2017-й позначився відкатом у реформуванні енергетичного сектору країни

Проте в українській енергетиці збереглися й деякі позитивні тенденції попередніх років.

В Україні 2017-й позначився відкатом у реформуванні енергетичного сектору. Про це на сторінках Тижня пише економічний оглядач Олександр Крамар.

"2017-й позначився відкатом у реформуванні енергетичного сектору країни. Посилилися монопольні позиції ДТЕК Ахметова, було згорнуто спрямовані на лібералізацію ринку заходи, як-от приведення до паритету з імпортними цін на газ внутрішнього видобутку. Уряд посилив тиск на Нафтогаз, щоб повернути компанію в ручне управління й перетворити її на інструмент своєї соціально-економічної політики (див. «Битва за Нафтогаз», № 47/2017)", – пише Крамар.

Однак він наголошує, що в енергетиці збереглися й деякі позитивні тенденції попередніх років. Зокрема, різко збільшили видобуток газу, а також збільшилася присутність на українському ринку газу для комерційних споживачів приватних компаній

"Водночас в енергетиці збереглися й деякі позитивні тенденції попередніх років. Різко збільшили видобуток газу і державне Укргазвидобування, і низка приватних компаній. За 10 місяців 2017-го приріст сягнув понад 0,7 млрд м3, а за результатами всього року ці показники, ймовірно, наблизяться до 0,9–1 млрд м3. Такого обсягу цілком достатньо, щоб забезпечити потребу в блакитному паливі однієї чи навіть двох невеликих областей країни. Збільшилася присутність на українському ринку газу для комерційних споживачів приватних компаній, серед яких вагоме місце посіли міжнародні трейдери, хоча ключові позиції і далі утримують компанії, пов’язані з найбільшими українськими олігархічними групами", – йдеться у матеріалі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.