НОВИНИ

Апеляційний суд у Харкові відпустив ініціатора створення "Харківської народної республіки"

За словами адвоката, Апухтіна мають негайно звільнити з-під варти.

Апеляційний суд Харківської області визнав невинуватим організатора руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна у публічних закликах до насильницького повалення конституційного ладу. Про це повідомив його адвокат Дмитро Тихоненков.

За його словами, чинним залишилося тільки звинувачення у масових заворушеннях.

"Суд виправдав його (Апухтіна – ред.) за ч.3 ст.109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу України та захоплення державної влади, - ред.). Залишили тільки ч.1 ст.294 (масові заворушення) і по цій статті оголосили покарання - п'ять років. Враховуючи "перезаліки" за законом Савченко, він повинен бути звільнений з-під варти негайно", - сказав адвокат.

Як відомо, у травні Київський районний суд Харкова засудив 69-річного ватажка руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна до 6 років позбавлення волі. Обвинувачення інкримінувало Апухтіну організацію масових заворушень у квітні 2014 року у будівлі Харківської облдержадміністрації. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання існуючої державної влади, створення "Харківської народної республіки" і так званої "Конституції ХНР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.