НОВИНИ

В Іспанії заявили про посилення кібератак перед виборами у Каталонії

В уряді запевнили, що застосують посиленні заходи безпеки.

Уряд Іспанії готовий відбивати усі кібернапади, спрямовані завадити виборам у Каталонії. Про це заявив міністр внутрішніх справ Хуан Ігнасіо Зоід, передає europapress.es.

За словами міністра, уряд підготувався відбивати хакерські атаки, що будуть спрямовані на дестабілізацію виборчого процесу. 

Хуан Ігнасіо Зоід зазначив, що за усіма ознаками вибори пройдуть нормально, але нагадав, що останнім часом спецслужби помічали активізацію кібернападів.

"Уряд підготував спеціальні заходи безпеки на випадок атаки на вибори та втручання в проходження процесу", - заявив Зоід.

Міністр також додав, що під час виборів у Каталонії застосують посиленні заходи безпеки, а саме залучать 10 тисяч правоохоронців підрозділу Mossos d'Esquadra та ще 3 тисячі гвардійців. Крім того, у разі екстреної ситуації буде залучено 2 тисячі працівників органів національної безпеки.

Читайте також: Каталонія: Вибори без переможців?

Як повідомлялося, 25 листопада колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про початок своє виборчої кампанії. 

Нагадаємо, 30 жовтня відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету прибув до Брюсселя.

3 листопада іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Міністр юстиції Бельгії Коен Генс заявив, що бельгійський уряд не має впливу на майбутнє Пучдемона після видачі ордера, оскільки ордер на арешт є «абсолютно юридичною процедурою», яка «відбувається через прямий контакт між правоохоронними органами».

5 грудня іспанський Верховний суд ухвалив рішення про відкликання міжнародного європейського ордеру на арешт Пучдемона та ще чотирьох екс-міністрів регіону. 

Додамо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.