НОВИНИ

Суд Відня остаточно відмовив Іспанії в екстрадиції Фірташа

Дана ухвала для українського магната є частковим успіхом.

Вищий земельний суд Відня остаточно відмовив у видачі українського олігарха Дмитра Фірташа Іспанії. Про це повідомляє австрійське видання Kronen Zeitung.

Наголошується, що суд не отримав від іспанського уряду задовільної та обґрунтованої інформації  для проведення екстрадиції бізнесмена.

За оцінками видання, дана ухвала для Фірташа є частковим успіхом.

Нагадаємо, 30 серпня земельний суд Відня  відхилив запит правоохоронців Іспанії на екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це повідомляє австрійське видання Kronen Zeitung.

Зазначимо, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США, виданим в 2013 році. Під час колишньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Фірташ всі звинувачення заперечував і назвав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Як повідомлялося, земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але потім погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.