НОВИНИ

ВР ухвалила у першому читанні законопроект, який підвищує групу інвалідності для учасників АТО

Згідно з проектом закону, ветерани АТО зможуть отримати можливість безкоштовної реабілітації у військових госпіталях України.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні депутатський законопроект, згідно з яким для учасників АТО, в яких було ампутовано кінцівки, встановлюється група інвалідності, не нижча другої. Про це повідомляє Укрінформ.

За ухвалення законопроекту "Про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів України" щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції" №7161 у першому читанні проголосували за основу 238 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, .

Зазначаєтсья, що завдяки цьому ветерани АТО отримають можливість безкоштовної реабілітації у військових госпіталях України. 

За словами голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторіяї Сюмар, яка є одним із ініціаторів законопроекту, цей документ розроблений у відповідь на звернення самих учасників антитерористичної операції, визнаних інвалідами внаслідок ампутації кінцівок.

"Люди, які втрачають кінцівки, сьогодні в Україні фактично лишаються соціально незахищеними. Наприклад, воїн, який втратив кінцівку на рівні середини гомілки, тобто він уже не може нормально рухатися, може отримати третю групу інвалідності. Що означає третя група інвалідності? Третя група інвалідності означає те,  що ця людина не може проходити реабілітацію у військовому госпіталі України безкоштовно. Лише друга і перша групи можуть лікуватися в цих госпіталях. Цим людям ми пропонуємо встановлювати групу інвалідності на групу вище. Таким чином, третьої групи для них не буде і всі вони зможуть у військових госпіталях обслуговуватися безкоштовно",- зазначила Сюмар. 

На сьогодні законом "Про реабілітацію інвалідів в Україні"передбачено, що особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленою наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Переогляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам відбувається на підставі особистої заяви інваліда або його законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності інваліда або за рішенням суду.

Водночас, учасники АТО, в яких ампутовані  верхні або нижні кінцівки, скаржаться на те, що інвалідність їм встановлюється на певний строк.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" для унеможливлення різного трактування його норм при встановленні інвалідності зазначеній категорії осіб.

Нагадаємо, що у листопаді Верховна Рада проголосувала за зміни до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", згідно з якими статус учасника бойових дій отримають постраждалі учасники Революції Гідності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.