НОВИНИ

МВФ вимагає від України коригування цін на газ

За словами Люнгмана, відповідні дії сприятимуть розвитку вільного ринку газу і стимулюватимуть споживачів до економного споживання енергоносіїв.

Міжнародний валютний фонд вимагає від України відкоригувати значення ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише УНІАН.

У МВФ переконані, що це сприятиме розвитку вільного ринку газу і стимулюватиме споживачів до економного споживання енергоносіїв.

 "Зобов'язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність з рівнем імпорту. Тому зараз фокус саме на цьому... Зрештою, остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту", – повідомив Люнгман.

За його словами, ринкові ціни на газ на внутрішньому ринку стимулюватимуть реалізацію заходів з енергозбереження та сприятимуть ефективному розміщенню ресурсів.

"Вони дозволяють газовому сектору покрити витрати й отримати ресурс для інвестицій в газову інфраструктуру. Завдяки їм на газовий ринок приходять нові компанії, що спонукає до здорової конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції", - йдеться в заяві представника МВФ.

Оцінюючи результати змін на газовому ринку України, Люнгман заявив, що реформа цін на енергоносії є "одним з найбільших досягнень реформаторських зусиль України на протязі останніх років".

"Важливо, щоб ціни надалі визначалися ринком, а практика прихованих і не пов'язаних з доходами одержувачів субсидій - не поновлювалася. Варто при цьому зазначити, що за нинішньої системи підтримки населення домогосподарства з найменшими доходами захищені від підвищення цін на газ субсидіями на комунальні послуги", - зазначив він. 

Як повідомлялося 15 грудня, Міжнародний валютний фонд угледів значні ризики в деяких статтях закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік".