НОВИНИ

У Фінляндії поліція прийшла з обшуками до журналістки, яка написала про розвідцентр на кордоні з РФ

У Халмінен вилучили особистий і редакційний телефони, комп'ютер, iPad і кілька флешок.

У Гельсінкі (Фінляндія) правоохоронці прийшли з обшуками до будинку журналістки місцевої газети Helsingin Sanomat Лаури Халмінен, яка є однією з авторів матеріалу про розвідувальний центр на кордоні з Російською Федерацією. Про це повідомляє Helsingin Sanomat у ніч на понеділок, 18 грудня.

Зазначається, увечері 17 грудня пройшов обшук, пов'язаний зі справою про розголошення державної таємниці в матеріалі, який було опубліковано 16 грудня.

За інформацією, поліцейські вилучили особистий і редакційний телефони, комп'ютер, iPad і кілька флешок. За словами Халмінен, їй не пред'явили судового ордера на обшук.

Напередодні президент Фінляндії Саулі Нііністё повідомив про порушення кримінальної справи через публікацію журналістського розслідування в газеті Helsingin Sanomat, в якому розповідається про комплекс радіоелектронної розвідки Міноборони Фінляндії, розташованому в місті Тіккакоскі. За словами Нііністё, журналісти використовували в статті секретну інформацію.

За даними газети, комплекс в Тіккакоскі займається "ретельним моніторингом пересування російських збройних сил" як мінімум на території колишнього Ленінградського військового округу. Крім того, раніше тут вивчалася можливість встановити системи стеження за російським газопроводом "Північний потік".

Головний редактор Helsingin Sanomat Еса Мякинен пояснив рішення про публікацію розслідування тим, що повноваження комплексу електронної розвідки в Тіккакоскі можуть бути найближчим часом розширені. За його словами, в Фінляндії готуються нові поправки до закону про розвідку, які дозволять спецслужбам також контролювати інтернет-трафік. Як вважає головний редактор Helsingin Sanomat, новий закон порушить права громадян на конфіденційність.

Мякинен також підкреслив, що завдання газети - контролювати дії влади. Як заявив Мякинен, редакція опублікувала тільки частина даних, яка не ставить під загрозу безпеку країни.

Нагадаємо, 17 жовтня на Мальті невідомі підірвали автомобіль журналістки Дафни Каруани Галіції, яка займалась розслідуванням корупції у межах проекту Panama Papers, 53-річна журналістка загинула.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.