НОВИНИ

Для стримування РФ. США запланували витратити на будівництво військових об'єктів в Європі $214 млн

Зокрема, планується будівництво нових ангарів на авіабазі в ісландському Кефлавіку, де будуть розміщені літаки P-8 Poseidon, шо відстежують підводні човни.

Військовий бюджет Сполучених Штатів Америки (США) дає можливість керівництву військово-повітряних сил (ВПС) купувати земельні ділянки і зводити інфраструктуру за межами країни. Про це повідомляє видання Air Force Times.

Так, в 2018 році планується витратити близько 214 млн доларів на будівництво військових об'єктів в Ісландії, Норвегії, а також у більшій частині країн Східної Європи. Фонди, які використовуються для фінансування будівництва баз, є частиною бюджету Європейської ініціативи стримування - програми військової допомоги союзникам по НАТО в Європі, прийнятої невдовзі після початку агресії Росії на Донбасі.

За словами офіційного представника американського військового командування в Європі майора Хуана Мартінеса, йдеться, зокрема, про перекидання на військові бази літаків п'ятого покоління F-22 Raptor та F-35 Strike Fighter, які мають відслідковувати активність російських ВКС на Північному і Балтійському морях.

Крім цього, додав він, планується побудувати нові ангари на авіабазі в ісландському Кефлавіку, де будуть розміщені літаки P-8 Poseidon, шо відстежують підводні човни.

Нагадаємо, оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає 350 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні. Як зазначили раніше у посольстві України в США, проект закону «санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Так, до документа, включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави», йшлося у повідомленні посольства України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.